דלג לתוכן

תכנית המתאר המתגבשת 2022

ביום רביעי בערב, 23.11.11, התקיים באודיטוריום שבבית החינוך רבין כנס להצגת תוכנית המתאר המתגבשת לתל-מונד בהשתתפות של כ-200 תושבים, חברי מועצה ועובדיה.

את התוכנית מלווה אדריכל ומתכנן ערים אורי מזור ביחד עם חברת אורבניקס.

ראש המועצה לין קפלן פתחה את הכנס, ברכה את הנוכחים וסקרה בקצרה נקודות בעשייה הרשותית בתקופה האחרונה: קידום סלילת דרך הלורד, התחלת בנית בי"ס יסודי נוסף, תכנון 6 גני ילדים, פיתוח פארק 105, כניסת תל-מונד לפיתוח זהות בית ספרית, הכרת משרד הפנים בתל -מונד כישוב בדיור מואץ וקבלת תקציב לשינויים פנים אירגוניים.

לין קפלן: "חשוב לנו לשמור על צביון הישוב ויחד עם זאת אנו לא חיים בוואקום וחייבים להתאים את התוכניות שלנו להנחיות של משרדי התכנון כגון: צפיפות, מסדרונות אקולוגים, איזורי שימור ועוד. בתוך סט האילוצים הללו רנו חייבים להתנהל ולאזן".

ראש המועצה ציינה לסיום דבריה ולפני שהעבירה לאורי מזור את רשות הדיבור כי היא רואה את אחד היעדים המרכזיים במציאת פתרונות לשטחי מסחר ותעסוקה כדי לבסס את האיתנות הכלכלית של תל מונד.

אורי מזור הסביר לנוכחים מה היו המקורות לגיבוש החזון שמהווה בסיס לתוכנית המתאר הכוללנית לישוב ושנשען על: שיתופי הציבור ותובנות שעלו במפגשי התושבים, איסוף וניתוח החומרים והנחיות תכנוניות של לשכות התכנון המחוזית ומינהל התכנון.

מזור הציג את החלופות וענה לשאלות התושבים.

בנוסף, בכניסה לאולם הועמדו 5 רולאפים עם נושאים נבחרים לדיונים פתוחים: בינוי, שירותי ציבור, כלכלה יישובית, תנועה, סביבה נוף ושטחים פתוחים וצוות של אורבניקס נתן מענה מקצועי בסיום הסקירה של האדריכל אורי מזור.

כמן כן מסרנו כי יגאל קרז'נר, מהנדס המועצה, ירכז את פניותיכם וישיב על השאלות שיופנו
לעניין תוכנית המתאר, ניתן לשלוח לכתובת הדוא"ל: yigal_k@tel-mond.muni.il

למצגת, צילום ווידאו של מהלך הערב ולרולאפים ⇓

לחצו כאן