דלג לתוכן

ערב הצדעה והוקרה

"אנו מתקיימים ממה שאנחנו מקבלים. אנחנו חיים ממה שאנחנו נותנים" (וינסטון צ'רצ'יל)
ערב שלישי, 13.7.21 לבש היכל התרבות חג. חגם של מתנדבי המושבה.
ערב הצדעה והוקרה לעשייה ולתרומה לקהילה.
תושבים המתנדבים במהלך כל ימות השנה בתחומי, החינוך, החברה והרווחה, הן במסגרות וולונטריות מוסדיות והן בארגוני ההתנדבות השונים.
בערב השתתפו מאות תושבים-מתנדבים, חברי מועצה, מבוגרים, צעירים ונוער, משפחות וחברים.
ערב מרגש במיוחד בו הוענקו תעודות הערכה והוקרה למספר מצומצם של מתנדבים שנבחרו על ידי ראשי הארגונים והמחלקות אליהם יש שייכות.
ערב ההוקרה נפתח עם ברכתה של ראש המועצה לין קפלן שציינה בין יתר דברי ברכתה:
"תל-מונד היא מושבה עם נשמה. מושבה שנשמת אפה הם המתנדבים הנהדרים שלנו.
זכינו כתושבים בישוב, זכינו כמועצה ואני זכיתי כראש רשות שיש לנו מערכת כל כך גדולה, ענפה ופעילה של מתנדבים במגוון תחומים ומסגרות. החוזק שלנו כקהילה – היא ברוח ההתנדבות ואתם מוכיחים זאת יום יום. כולכם הלב הפועם של המושבה שלנו. תודה רבה לכם".
את התעודות חלקו ראש המועצה לין קפלן ומזכיר המועצה דדי דהן.
להלן סדר מקבלי התעודות:
1. ד"ר אבי אברג'ל – ראש מטה משק לשעת חירום, אורים ותומים בכל הקשור למצבי חירום. לפני 6 שנים התנדב לארגן את כל מערך החירום. מאז עברנו אירועים מטלטלים, מבצעים, ירי טילים, אירועי טבע ואפילו קורונה אחת שמסרבת להיפרד מאיתנו. בזכות ד"ר אברג'ל צלחנו את כולם.
גלי שניר קב"ט המועצה נקרא אף הוא לחלוקת התעודה.
2. הנהגת מוסדות החינוך – תודות ענקיות על שעות רבות של חשיבה וסיעור מוחות, על שותפות אמיתית לטובת התלמידים ורווחתם, על תקופה מאתגרת שבה באו לידי ביטוי המסירות שלכם בכל הכוח:
חלי אורון – יו"ר ביה"ס "שלנו", יו"ר הנהגה יישובית ונציגת תל-מונד במועצה הארצית.
רם שרם וחנה לירז – יושבי ראש הנהגת ביה"ס "נוף ילדות"
ניר פיקובסקי וסיגל לוי – יושבי ראש הנהגת ביה"ס "ניצנים"
טל בן שמחון יו"ר, מיכל ביגר והדס רוזן סגניות יו"ר הנהגת בית החינוך "רבין"
חגית חג'ג' – ס. יו"ר ביה"ס ממ"ד "אור תורה"
ליפז בן כהן – יו"ר הנהגת גני הילדים
אילן הדס, מנהל מח' החינוך, איתי דקל – מנהל הקדם יסודי וחגית לוי מנהל רבין נקראו להעניק את התעודות עם ראש המועצה והמנכ"ל.
3. אלי ילוז יו"ר תנועת הצופים שבט פולג – העושה את התנדבותו במסירות אין קץ, בשקט נפשי ובמנהיגות .
תוך מעורבות מבורכת – מנהל את השבט .כל העשייה ההתנדבותית נעשית תוך שיתופי פעולה ראויים לשבח.
4. גל אנגל – מתנדב במסגרת בני עקיבא, אבא מעורב, מתקן, מארגן את הסניף , והכל עם חיוך ומילה טובה
5. תום רוף – בוגר י"ב בבית החינוך רבין. מתנדב במספר תחומים ובהם מתנדב פעיל ביותר במסגרת מחלקת הנוער משנת 2016, ממקימי מועצת הנוער והשנה תפקד כיו"ר מועצת התלמידים . אדם אופק הוזמן לחלק אף הוא את התעודות לילוז, אנגל ורוף.
6. לירז שטורם – מתנדבת במרכז הלמידה המתקיימת בספריה כבר 3 שנים ברציפות. מלמדת מתמטיקה, מסייעת ומתגברת לפני מבחנים, משקיעה שעות בנועם ובמקצועיות. אריאלה כהן מנהלת הספרייה התבקשה להצטרף לחלוקת תעודת ההערכה.
7. גבי רינצקי – מתנדב שנים במרכז התיעוד. בעל ידי זהב. מתמיד מסור ואכפתי, מסייע בתחזוקה השוטפת של בית הלורד. אל גבי הצטרפה איה לפיד מנהלת המרכז לתיעוד לחלוקת התעודה.
8. איחוד הצלה– ליאור צוברי, דדה חדד, שלומי ליפשיץ. מצילי חיים. נמצאים בזמן חירום ובשגרה לכל דבר ועניין. לשירותי הצלה, לחלוקת מזון ותרופות. תמיד. יחד איתם הוזמן ניב בוחבוט שהקים את איחוד הצלה וקיבל לפני שנתיים אות המתנדב.
9. מיקי היימן – נשיא רוטרי בתל-מונד. ואיתו חברי המועדון שהיו שותפים לחלום ולהגשמה: צופית לוריא, ניר גלב, ניר אהרון, גליה דונט, שלומי שפר, שלומי לויים, דבורה מקסיק, אוראד וינוגרד, דורית הלדנברג-שרל, דפנה הופמן, תומר שחף מועדון רוטרי – הנתינה מורגשת כמעט בכל תחום, בוטיק יד שניה, נואם צעיר, מבצעי התרמות, חולצות בית ספר, חיבוק חם לחורף ועוד ועוד.
9. נירה פרנקל – עם פרוץ הקורונה לחיינו התנדבה נירה להעביר – בחינם, פעמיים בשבוע, שעורי ספורט במיוחד לגיל השלישי שהיה בסגר. הביאה ציוד והפכה את שיעורי הכושר חוויה מעצימה. חדר בכושר, אגב ממשיך עד היום. גם בחזרה לכמעט שגרה. לקבלת תעודת ההוקרה עלתה מיכל צוברי שבתקופה המאתגרת הפכה את החירום לשגרה ונתנה מענה בכל שנדרש ובכל תחום התנדבותי.
10.אורטל סרוסי קוחנובסקי –בלטה בנתינה ללא גבולות בקבוצת המתנדבים "יד לתושב", בכל שעה משעות היום – כולל שישי ושבת . אופה עוגות בביתה, קונה בלונים על חשבונה וחוגגת ימי הולדת גם בזמני סגר. ילדים, בת מצווה , קשישים – כולם זכו לשומת לב עם מוסיקה, דמעות של שמחה והתרגשות.
11. איתמר גרוסמן וילדיו אריאל ואליה . משפחה לתפארת מדינת ישראל. משפחה של נתינה ושוב נתינה. מסייעים לקשישים, מגננים ומבקרים. סייע רבות ב גיוס מתנדבים לביצוע מיפוי צרכים בקרב האוכלוסייה הותיקה. דוגמא ומופת. לאיתמר, אליה ואריאל הצטרפה עתליה, העובדת סוציאלית שהמליצה על התנדבותם.
12. מיכל מלמד – מורה במקצועה, פנתה למחלקה לשירותים חברתיים במועצה לסייע בכל שמתבקש. עתליה ציוותה אותה לותיקים שחוו את הבדידות והקשר שנוצר היה מיידי וכן.
13.אסתר מור ורבקה גורן – מייסדות סורגות בקהילה. חלום של שתיים שהפך ל"מפעל סריגה" שמשתתפות בו עשרות נשים מהקהילה. בגדים לבובות בגני הילדים ובעיקר כבר 3 שנים סורגות כובעים לחיילים שלנו שיחממו את הראש בחורף הקר. איריס אייזנברג מנכל"ית המתנ"ס ואיתה רחל ריעני ונועה שמיר העניקו את התעודות עם ראש המועצה ומזכיר המועצה.
ואחרונים אחרונים…
אל הבמה הוזמן מפקד תחנות שדות סנ"צ אופיר ביטון, ובמחיאות כפיים גדולות נקרא להצטרף אליו רס"ב שלומי מלכה מש"ק הישוב שהופתע על קבלת תעודת ההערכה וההוקרה עלי נכתב: "למפקד מרכז השיטור הקהילתי בתל מונד רס"ב שלומי מלכה ולכל המתנדבים הפעילים בנקודת המשטרה. אתם המובילים במסירות ובאחריות גדולה, ימים כלילות, את נושא הביטחון והאבטחה בהתנדבות מלאה, בהינתן הקריאה, בכל מזג אוויר, נכונים לכל פעילות: אירועים קהילתיים, פעילות מבצעית, שמירת הסדר, סיורים ופעילות בקרב בני הנוער, אבטחה ומשימות קהילתיות. על כל זאת ועוד ניתנת לכם תעודת הערכה והוקרה זו."
לקבלת התעודה הפתיעו את שלומי מתנדבי המשא"ז שעלו לבמה והריעו לו.
ואז…עוד הפתעה,
המועצה מצאה לנכון לתת תעודה של הערכה והוקרה, לדני רוזן ששימש במשך עשור ראש יחידת סיירת הורים.
אל הבמה הוזמנה גם חדוה מנדלסון מחליפתו בתפקיד כראש סיירת ההורים: תודה לכם על שאתם מהווים אוזן קשבת לבני הנוער, אתם רואים לנגד עיניכם את החשיבות להגביר נוכחות במרחבים הציבוריים, לנהל שיח עם בני הנוער ולהביא לפתרונות יצירתיים.
חברי הסיירת עלו אף הם להודיה ולתמונה משותפת.
את כל האירוע צילמה והנציחה בתמונות בהתנדבות ליבי לוי. תודה לך ליבי על רוח ההתנדבות והנתינה.
את הערב הנעימו בן ארצי ויונתן ארצי. ערב גדוש, מהנה ומרגש.
ולהלן התמונות…(מופיעות בסדר אקראי)