דלג לתוכן

מתכוננים בשגרה – מוכנים בחירום

 

בתאריך 8.8.18 התקיימה בלשכת ראש המועצה עו"ד שמואל סיסו ישיבת המשך למוכנות המועצה לשעות חירום .
מפקדת מחוז דן בפיקוד העורף אל"מ לירון דונל: " המפתח להתנהלות נכונה של רשות בזמן משבר היא היכולת שלה לשמור על רצף שבין שעת חירום לימות השגרה.
אני שמחה שתל מונד השכילה לשמור על הרציפות התפקודית בין שתי תקופות ".

אל אל"מ דונל הצטרפו מפקד נפ"ת שרון שנכנס בימים אלה לתפקידו ,סא"ל איתמר גמליאל, מפקד יקל"ר תל-מונד- סא"ל (במיל) גדעון בר חמא, ראש ענף אוכלוסייה – רס"ן אלינור שטיינבר ,קנ"ר שרון – סגן קרן דרור וראש תחום רשויות מקומיות רח"ל ומחוז מרכז- מאיר מחלוף.

אל"מ דונל ציינה בסיפוק רב, את העבודה הטובה שעשתה המועצה וזאת לאחר שהוצג בפני הנוכחים עץ מטה החירום של המועצה המושתת על עובדי המועצה ומתנדבים.
לשאלתה, הובהר כי מרבית עובדי המועצה שמחזיקים מכלולים חשובים כגון: לוגיסטיקה , חינוך , אוכלוסייה, בריאות ועוד , עברו הכשרות מקצועיות הן ע"י פיקוד העורף והן ע"י משרדי הממשלה הרלוונטיים.

דונל הדגישה את החשיבות הגדולה בהיערכות העורף במיוחד לאור המציאות שבה מתמודדים תושבים בדרום ואף בצפונה של הארץ: " אין צל של ספק שמצבי חירום בכלל (מפגעי טבע) ואירועים ביטחוניים הפוקדים את המדינה–ללא זמן הכנה מוקדמת- מחייבים אותנו להיות ערוכים בעתות שגרה. היום יותר מתמיד מבינות המדינות הסובבות את ישראל כי פגיעה בעורף היא פגיעה בבטן הרכה שלנו .
אני שמחה להיווכח שתל מונד נערכת בצורה מיטבית".

גדעון בר חמא , קצין הקישור של פיקוד העורף למועצה, הסביר עד כמה חשובה ההיכרות האישית של המתנדבים לזירת האירוע והדגיש במיוחד את ההכשרה לחיל החילוץ (סער) שיעמוד ראשון במקום האירוע וינהל את האירוע הביטחוני / מפגעי טבע.

ראש המועצה עו"ד שמואל סיסו ציין כי אנו עומדים בעיצומו של פרוייקט שיפוץ המקלטים ברחבי היישוב , כאשר דגש מושם על השכונות הרוויות .
"לשם מוכנות הישוב אנו משקיעים מחשבה ומשאבים לבטיחותם וביטחונם של התושבים. בסוף החודש יתקיים גיוס מתנדבים לשורות המטה לעת חירום .
כולי תקווה כי בזמן הקרוב נדע ימים טובים ושלווים מצפון ועד דרום".