דלג לתוכן

מחסני חירום

משרד הפנים אישר סופית שמחסני החירום האיזורי ימוקמו בתל-מונד.

השבוע, הגיע לביקור היכרות עם ראש המועצה לין קפלן ולסיור במחסני המועצה אלי רגב, מנהל מינהל שירותי חירום וביטחון במשרד הפנים וזאת במטרה לאשר סופית את המיקום בתל-מונד של מחסני משרד הפנים לשעת חירום.

יש לציין כי פיקוד העורף ומשרד הפנים רואים חשיבות ומשמעות בשמירה על חוסן גבוה בעורף האזרחי, ולמחסני חירום הממוקמים ברשות מקומית יש ערך לישוב עצמו בשעת משבר וחירום.

בפגישה עם ראש המועצה הדגיש אלי רגב את המציאות שבה משרד הפנים מתחזק את המחסנים המלאים שיאפשרו לרשויות להתקיים באופן עצמאי בשעת הצורך וכי בשלב הבא ימוקמו חיילי פיקוד העורף במקום – דבר חשוב לתל-מונד ולישובים השכנים שיזדקקו לסיוע (חלילה וחס).

אל אלי רגב הצטרפו אלי מועלם – מנהל אגף פס"ח, עופר אלזון- מנהל תחום הרכז, נכסים ולוגיסטיקה ורן אלון – מרכז תחום חירום ופס"ח במחוז המרכז ובדיון השתתפו מנכ"לית המועצה -רו"ח טירנה ססי וגלי שניר מנהל תחום הביטחון.

במהלך הפגישה נדונו גם סוגיות כגון: הצטיידות ליחידת סע"ר, שדרוג מרכז החירום, שיטור עירוני ומוקד רואה.

מנהל מינהל שירותי החירום והביטחון במשרד הפנים הדגיש כי ההיערכות בזמן שגרה למוכנות בזמן חירום זו משימה חשובה ותחזוקת מחסנים מלאים שיאפשרו לרשויות המדינה להתקיים באופן עצמאי במידת הצורך הוא יעד שהמשרד הציב לעצמו ותל-מונד תיכלל במערך חשוב זה.

ראש המועצה הודתה על שיתוף הפעולה ועל האמון בחוזקה של הרשות להוות מרכז לוגיסטי לשעת חירום.