דלג לתוכן

יום המעשים הטובים 2023

תל-מונד, מושבה עם נשמה?

מיום שלישי – לשלישי

שבוע של מעשים טובים

יום המעשים הטובים שחל השבוע, מאגד את העשייה החיובית, החום האנושי, הנתינה הבלתי נגמרת ובמיוחד התודה על היכולת להעניק לאחר.

כמו בכל שנה, גם השנה, ציינו בתל-מונד את יום המעשים הטובים, בשלל אירועים המבטאים נתינה ואהבה ומביאים לתחושה של סיפוק והנאה.

לראות את הקהילה הנפלאה שלנו, ילדים, בני נוער, מתנדבים, ותיקי המושבה, פרנסי הישוב – ביחד – מחייכים ושרים, רוקדים ונהנים ממופע קסמים, מקשיבים להרצאה מרתקת, מבורכים ומברכים, מתעמלים ומעניקים – היה מרומם נפש.

מה היה לנו היום?

ומה עוד מחכה לנו במהלך השבוע?

בשל מזג האוויר הגשום (לא. לא התאכזבנו. אמרנו, גשמי ברכה) נדחו חלק מהפעילויות לימים אחרים.

ועד ליום שלישי הבא…

אז מה היה אצלנו⁉️

?הבוקר החל בתערוכה מקסימה של ותיקי המושבה מצולמים למיצג של זהירות בדרכים. צמידים עם מסר "מסתכלים לנהג בעיניים"  חולקו על ידי ראש המועצה ומיכל צוברי מנהלת אירועים בקהילה לכל התלמידים שהלכו (בגשם…) למוסדות החינוך.

התערוכה הוצבה בכיכר המושבה. מוצגת בכניסה למועצה ותוחזר בימים שטופי שמש.

?קבוצת הסורגות הנפלאות טרחו, שקדו, סרגו, תפרו והכינו כריות רביצה לחדרי הפעילות ליוגה ולשחקיה לקטנטנים שקורמת עור וגידים בימים אלה ע"י אריאלה כהן מנהלת הספרייה.

?חברי רוטרי האנרגטיים קיימו פעילות ספורטיבית אטרקטיבית לבחורים הצעירים, עם צרכים מיוחדים מעמותת "נותנים מקום". היה מקסים לראות את החבר'ה קופצים, נהנים וצוחקים. 

?תלמידי בי"ס שלנו הגיעו לגן הפקאן ולימדו את הילדים על נושא מחזור החיים של הפרפר. עבודות היצירה של הילדים יוצגו בגן הפקאן וביה"ס שלנו.

?במועדון הוותיקים – התקיימה חגיגה גדולה. להקת ברוש הנהדרת: משה דין,  יעקב נקש, אריה שמולביץ ושרגא בוקסמבויים זימרו, נגנו והקפיצו את כולם לשירה אדירה ולריקודים, חבורת הקוסמים: אלעד אבידן, משה (מישקה) מזרחי, מנחם וורטהיים, ערן סולמי ושולי שיינדל הפליאה בלהטוטי מחשבה וקסמים, בנות המחול של המרכז הקהילתי בניהולה של עדי רקדו ורגשו ביכולות הריקוד. מקסימות ומקצועניות. תלמידי כיתה ו' בביה"ס ניצנים המתוקים הכינו ביחד עם המתנדבות ואליקי ארוחת בוקר כיד המלך.

?ברחבי ביתה הספר והמושבה, ובמועצה המקומית נתלו  אמירות בנושא אהבת האדם וקבלת האחר פרי יצירת התלמידים הכישרוניים מביה"ס "אור תורה".

?בביה"ס ניצנים התקיימה ארוחת בוקר מפנקת והרצאה מאלפת של טובה נר לסייעות המסורות ביה"ס בנושא העברת והפגת פחדים אצל ילדים

ואלה רק חלק מהפעילויות.

ראש המועצה סיירה בין כל אתרי הפעילות, התרגשה, ברכה והודתה לכל  מערך המתנדבים על העשייה המבורכת.

תודות ענקיות  לכל השותפים לעשייה המבורכת. לכל מי שנטל חלק ויזם וניהל ותרם. תבורכו!

ובמיוחד, לקהילה הנהדרת שלנו על רוח ההתנדבות. בורכנו.??

חושבים טוב. באים בטוב

ועושים טוב.

תל-מונד, מושבה עם נשמה