דלג לתוכן

חנוכת תחנת שי"ל איזורית השרון

במעמד שר הרווחה וביטחון חברתי מאיר כהן נחנכה תחנת שי"ל השרון (שי"ל – שירות יעוץ לאזרח) הממוקמת באגף במועדון הוותיקים בתל-מונד המאגדת בתוכה את הרשויות מאבן יהודה, לב השרון, קדימה צורן, פרדסיה ותל-מונד – פרי שיתוף פעולה של אגפי השירותים החברתיים ברשויות.

השר מאיר כהן אישר בדבריו תקן קבוע למנהל שי"ל האיזורי להמשך המיזם והרחבתו.

בפתיחת התחנה האיזורית של שי"ל כיבדו בנוכחותם ראשי רשויות אבי הררי מאבן יהודה וקרן גרין מקדימה צורן, חברת מועצת תל-מונד אילה רבין, גילת ברכר ממלאת מקום ראש מועצת פרדסיה, לימור בר טל מנהלת מחוז מרכז במשרד הרווחה, אסתי סיני מנהלת שי"ל ארצית, מיכל רבין מנהלת נפת צפון במשרד הרווחה, חיים קוממי – מפקח קהילה בתחום ההתנדבות, מנהלות האגפים לשירותים חברתיים ומובילי שלוחות שי"ל ברשויות המקומיות.

ראש המועצה לין קפלן שפתחה את האירוע ציינה בגאווה כי תחנת שי"ל האיזורית שנפתחה בהובלת תל-מונד הינה התחנה האיזורית הראשונה שנפתחה ברמה הארצית (!).

ראש המועצה: "לשמחתנו ראשי הרשויות באזור עובדים בשיתוף פעולה מצוין בנושאים אזוריים רבים והקמת התחנה המשותפת היא אך המשך טבעי לשיתופי הפעולה הללו. שי"ל אזורי היא דרך מצוינת לאגד משאבים על מנת לתת לתושבים שלנו, את השירותים החשובים כל כך של ייעוץ והכוונה ומיצוי זכויות בנושאים מגוונים.

זוהי פריצת דרך חשובה עבורנו ואין לי ספק שגם במקרה הזה השלם יהיה גדול מסך חלקיו מעצם שיתוף הפעולה בין הרשויות. אנחנו מצפים וניזום פרויקטים נוספים מסוג הזה.

תודה מקרב לב לשר הרווחה מאיר כהן על עזרתו בפתיחת התחנה ועל כל עשייתו החברתית הענפה וכן לגורמים המקצועיים במשרד הרווחה על התמיכה והליווי האינטנסיבי בהקמת התחנה".

להזכיר, מה בעצם מהותו של מרכז שי"ל?

מדובר בפרויקט חדשני, משמעותי, מקדם המעצים את התושב בכך שיקבל את כל המידע והסיוע הראשוני במגוון תחומים כגון: דיני משפחה, עבודה, זכויות העובדים, ביטוח לאומי, הוצאה לפועל והתנהלות אל מול משרדי הממשלה.

כל תושב מחמשת הרשויות יהיה זכאי לקבל את השירות בכל אחת מחמשת התחנות ובנוסף, מנהל שי"ל איזורי ניר יגל יוכל לגייס מתנדבים בכל הרשויות השותפות להתאמת המענה המדויק לצרכי התושב.

השירות מבוסס על מתנדבים, בעל זיקה לנושאים שהועלו, ונמשיך לגייס מתנדבים המחפשים כר פעולה מאתגר, מספק ומשמעותי לקחת חלק במיזם חשוב ובעל ערך זה.

דינה וולדמן מנהלת לשכת השירותים החברתיים בתל-מונד: "הפכנו את החלום לחזון ואת החזון למציאות. תחנת שי"ל היא שירות נפלא שחוזר לקהילה ולרווחת התושבים בה. אני פונה לציבור התושבים בכל הרשויות השותפות לנו – אם יש לך ידע במיצוי זכויות והתמצאות בנבכי הביורוקרטיה, אם ברצונך להתנדב ולתרום לחברה ולקהילה– מקומך איתנו!

כמו כן אני פונה לציבור התושבים בכל הישובים לפנות אלינו בכל שאלה או בעיה הקשורה בנושאים שהועלו. בואו ותאתגרו אותנו! אני רוצה להודות מקרב לב לכל מי שסייע בהקמת התחנה ובמיוחד למובילי התחנות המתנדבים, לאורה קפקא מתל מונד ולכל המובילים והמתנדבים המקצועיים."