דלג לתוכן

החלטה להעמיק את הרעיון שעלה מילדי הגן לעסוק בנושא החלל

ומה קורה בגן הסייפן?! (11.1.21)
החלטה להעמיק את הרעיון שעלה מילדי הגן לעסוק בנושא החלל.
הילדים הכינו ביחד עם חבריהם הנמצאים בבידוד רשימת ציוד הגעה לחלל והחלו לתכנן את החלליות כשהם חושבים על האמצעים לנטרול כוח המשיכה, אביזרים שייסעו להם לחיות בחלל, בנו דגמים קטנים של חלליות ולרגע לא הפסיקו לחשוב. על המהלך הבא.
הגננת אורית יהושוע: "התחלנו את ההכרות עם החלל, עם הירח אותו הכינו ממשחה שעשויה מקמח , דבק פלסטי וגואש לבן. בהמשך נחשפנו לעוד מערכות כוכבים שקשורות למזל שלהם. עבדנו בקבוצות הטרוגניות והכנו מפות כוכבים אישיות איתן אפשר להאיר על התקרה את מערכת הכוכבים האישית. מספרנו את הכוכבים ושיימנו. יצרנו מערכת שמש אישית לכל ילד על מנת שימשיכו את המשחק בבית בסגר. במקביל בחרתי , בגלל הנושא, להעמיק את הכרותינו עם הסיפור "גן הכוכבים" מאת לאה גולדברג והכנו גן של כוכבים שהם המציאו בעצמם.
הם בחרו את גודל הכוכב, שימו אותו והחליטו מה הטמפרטורה בו ומי יאכלס אותו. הכנו אלבום של יצורים חייזריים שאנו עשויים לפגוש. העשייה הייתה חשבונית ובה הם חיברו את האיברים של החייזר שהמציאו וערכו פעולות חשבונאיות.
בעקבות הסיפור ושתיית המשקה הקסום בסיפור פתחנו מסעדת תה. בכל יום שלושה ילדים פתחו אותה, החליטו איזה תה להגיש מתוך גינת התבלינים שלנו בחצר, הכינו תפריט אספו כספים מכל ילד והגישו תה על פי בחירת הילדים. לאחר שתיית התה כל ילד רחץ את הכוס שלו עם מים פושרים וסבון כלים, כדי שיהיה לו למחרת כוס נקייה. עשייה שמקדמת נהדר כישורי חיים. כעת בסגר נתמקד בקיימות ושמירה על כדור הארץ, היחידי שלדברי הילדים מתקיימים בו כעת חיים ולכן צריך לשמור עליו'.
יישר כוח לאורית וללונה לוי המסורות!