דלג לתוכן

ביקור שר התיירות בתל-מונד

שר התיירות יואל רזבוזוב, הגיע לביקור בתל-מונד ובקדימה צורן ועמד מקרוב אחר האתגרים והצרכים של שני הישובים שחברו יחדיו למיזם תיירותי.
השר, שהגיע יחד עם צוותו התקבל במרכז התיעוד, מוזיאון תל-מונד שם נערכה ישיבת ההכרות והצגת החזון התיירותי

של הישובים במרחב הכפרי על ידי קרן גרין ראש מועצת קדימה צורן, לין קפלן ראש המועצה ויובל ארד יו"ר אשכול השרון ראש מועצת כוכב יאיר צור יגאל.
עוד השתתפו סגן ראש המועצה שלומי מוכתר, מנכ"לית האשכול אורית ארליכמן, מנכ"לי הרשויות עמיקם לוי נגר וטירנה ססי ורואי דינוביץ שמלווה את הרשויות בפיתוח כלכלי ותיירות והצוותים המקצועיים.
לין קפלן הציגה את "הפנינים ההיסטוריות כמנוף תיירותי" וזאת כחלק מהחשיבה של להפוך את הישוב לרשות מובילה, משתפת, מאפשרת ומחדשת בכל תחום, תוך מימוש נכסים קיימים, יצירת אפשרויות כלכליות והעלאת המודעות להיסטוריה של תל-מונד השזורה עם הקמת המדינה והמושבה.

חברת המועצה איילה רבין, החברה גם בועדה לשימור אתרים הציגה את המבנים לשימור ואת האתרים הנופיים עם היסטוריה מפוארת ואת "טיילת הראשונים" שהמועצה מקדמת בימים אלה.
קרן גרין הדגישה בדבריה את החשיבות הגדולה, כמו גם מנעד האפשרויות הגלום בשיתופי פעולה איזוריים והשתלבות קדימה צורן בפיתוח תיירותי איזורי.
איה קאופמן עוזרת ראש המועצה הציגה את התיירות הייחודית בדגש על תיירות נושאית וחברתית כגון: אומנות, סדנאות, אתרים מיוחדים, חנויות קונספט, אורכל רחוב, קולינריה, מועדון שווים ועוד.
במסגרת עבודה מקצועית שבוצע על ידי צביקה פסטרנק היועץ ממשרד התיירות שמלווה את הרשות.

לאחר סיור שערכה מנהלת המוזיאון איה לפיד בחצר הראשונים, יצאו לסיור שטח שכלל ביקור בחווה לרכיבה טיפולית וקיבלו הסבר ממנהלת המקום, דורית בראפמן על שיטות הטיפול החדשניות בתחום הרכיבה הטיפולית והמענה לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, וקפצו ל"בית מלצ'ט" עוד פנינה היסטורית שהוא גם מקום לשימור להתכבד בהסבר על המקום ובקפה טעים ע"י בעל המקום, שקד חן.
בקדימה צורן, נכנסה המשלחת ל"מנהרת טעימות" שכללה ביקור אצל אומן החרס עמיר רום – סטודיו וגלריה שהקימו עמיר ולורנס, התרשמו מעבודות היד המרהיבות וקיבלו הסבר על דרך הכנת היצירות.
יקב בוטיק דיאמנט- שהקים משה דיאמנט בחצר ביתו. משה סקר את דרך תהליך יצירת היין, ואירח בחצר המושקעת את משלחת השר והאורחים עם יין משובח.
טעימה אחרונה – טוביק ספא – טיפול במים. ספא משפחתי המבוסס על טיפולי מים, הרצאות והדרכות על נושאים אלטרנטיביים.

הסיור הסתיים במרכז יזמות ועסקים בצורן שם התקיים סיכום הביקור. שלומי אביטבול הציג את המרכז וגם שיתף את השר בפעילות של מועדון 'שווים' שמתקיימת מדי שבוע במרכז.
השר רזבוזוב וצוותו הבטיחו לסייע לשתי הרשויות ובדבריו אף ציין השר כי הדברים שהוצגו לפניו במהלך היום ראויים וכי הוא רואה פוטנציאל תיירות גדול.
עוד הדגיש כי שיתופי הפעולה חשובים ושזו הדרך הנכונה לקדם, לחזק ולמנף את המקומות ההיסטוריים, את בעלי העסקים בעלי זיקה לתיירות , את האמנים המקומיים ומסלולי האופניים.
סוכם שאנשי המשרד יסייעו ויכוונו בקולות קוראים של משרד התיירות ותקציבי סיוע המוצעים לגיבוש מדינות וקידום תיירות פנים וחוץ. כמו כן, יתקיים שיתוף פעולה עם בתי המלון בנתניה,
וכן עם מורי הדרך.